Klamry na wrastające paznokcie - Klamry Kraków
»
Podologia
Klamry na wrastające paznokcie są jedną z najlepszych metod korekcji paznokci wrastających lub wkręcających. Są porównywane do aparatu orotodontycznego. Głównym celem jest wyprostowanie paznokci i nadanie im prawidłowego toru wzrostu.
Wyróżniamy różne rodzaje klamer ortonyksyjnych, które dobieramy w zależności od:
stanu i grubości płytki paznokciowej
zlokalizowania wrastania
możliwość aplikacji
czas trwania procesu wrastania
Jak długo należy nosić klamrę?
Klamrę ortonyksyjną nosi się w zależności od stopnia wrastania paznokcia od ok. miesiąca do kilkunastu miesięcy. Aby terapia była skuteczna, należy co kilka tygodni zgłosić się do podologa, który dokona korekty klamry i skontroluje stan i postępy terapii.
Zalety klamer:
nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu
nie są przeszkodą w uprawianiu sportu
przynoszą natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych wrastaniem
wyrastają wraz z paznokciem
zapewniają profilaktykę nawrotów po operacyjnym usunięciu paznokcia
przynoszą natychmiastową ulgę już przy pierwszej aplikacji klamry
Stosujemy różne klamry:
Klamra Frasera
Klamra tytanowa
Goldstadt
Combi Ped
Podofix (plastikowo-metalowa)
i inne
Czas terapii
Czas leczenia uzależniony jest od zaawansowania schorzenia, stopnia deformacji płytki paznokciowej oraz rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. U większości pacjentów niezbędne są okresowe wizyty kontrolne, podczas których może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.
Absolwentka Kosmetologii UJ. Po ukończonych studiach magisterskich, kontynuowała edukację na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia z zakresu podologii. Chętnie dzieli się z Pacjentami zarówno poczuciem estetyki, jak i rozległą wiedzą i doświadczeniem. W życiu prywatnym charakteryzuje ją samodyscyplina, wrażliwość i zamiłowanie do sztuki, piękna i harmonii.
Trener szkoleniowy w Akademia NOVA.
Absolwentka studiów magisterskich o kierunku Kosmetologia ze specjalizacją Podologia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywa od wielu lat, wiedzę pogłębia dzięki udziale w szkoleniach i konferencjach. Trener szkoleniowy w Akademia NOVA. Zawsze uśmiechnięta osoba, która uwielbia czytać książki i ma bzika na punkcie psów. Dzięki wytrwałości i zapale do pracy co roku osiąga przynajmniej jeden z życiowych celów.
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku kosmetologia ze specjalizacją z podologii na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Stała potrzeba zgłębiania wiedzy sprawia, że regularnie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach oraz konferencjach. Swoją pracę wykonuje z pasją, zaangażowaniem i empatią, każdego pacjenta traktując indywidualnie. Największą radość daje jej możliwość niesienia pomocy innym. Prywatnie oddaje się czytaniu książek i ceni sobie chwile spędzone z najbliższymi.
Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku kosmetologia ze specjalizacja w podologii. Stałe podnosi swoje kompetencje zawodowe śledząc nowości, uczestnicząc w kongresach, webinarach oraz szkoleniach. Obecnie dokształca się w dziedzinie sterylizacji medycznej, dlatego też przywiązuje duża uwagę di bezpieczeństwa, dezynfekcji oraz sterylności w gabinecie.
Magdalena Szczyrbak -posiada wyższe wyksztalcenie na kierunku kosmetologia ze specjalizacja Podologia, zdobyte w Wyzszej Szkole Przedsiebiorczosci w Warszawie. Aby poszerzyc swoja wiedze i umiejetnosci ukonczyla dodatkowo studia podyplomowe na kierunku Podologia na Krakowskiej Wyzszej Szkole Promocji Zdrowia. Swoja prace wykonuje z pasja i wielkim zaangazowaniem. Nieustannie poglebia swoja wiedze uczestniczac w specjalistycznych szkoleniach, konferencjach i webinarach podologicznych. Jest osoba wrazliwa i empatyczna, do kazdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposob z duzym zaangazowaniem, szukajac najskuteczniejszej i najefektywniejszej terapii. Praca jest dla niej wielka inspiracja pozwalająca nieustannie się rozwijać i zdobywać nowe pasjonujące doświadczenia. Największą motywacja do dalszej pracy są dla niej kolejne zakończone sukcesem zabiegi i radość pacjentów po zakonczonej terapii.